‚ÄčHAVAINNOT SUURPEDOISTA

 

Suurpetohavainnot (karhu, susi, ahma, ilves) ja suurpetojen jälkihavainnot pyydetään ilmoittamaan puhelimella / sähköpostilla petoyhdyshenkilölle.

 

KAJAANIN RIISTANHOITOYHDISTYKSEN  PETOYHDYSHENKILÖT

TOIMINTA-ALUE POHJOINEN (LOHKO 1)

   Jouko Heikkinen

 050 557 8238

jouko.heikkinen@kajaani.net

   Jari Suutari

 044 284 7177

jari.a.suutari@gmail.com

   Sakari Vesterinen

 040 024 0119

sakari.vesterinen@luukku.com

   Seppo Koivunen

 050 566 1807

seppo.koivunen@gmail.com

   Jari Kyllönen

 050 321 6614

jarikyllonen@hotmail.com

TOIMINTA-ALUE ETELÄ (LOHKO 2)

  Jarmo Elfving

040 019 1685

jarmo.elfving@gmail.com

   Urho Tervonen

 040 570 2330

urho.tervonen@gmail.com

   Eino Tervonen

 044 016 6916

eino.tervonen1@gmail.com

   Kalle Komulainen

 050 327 0177

kalle.komulainen@gmail.com

   Jari Lohtaja

 050 301 8823

jari.lohtaja@gmail.com

   Esko Sirviö

 040 750 7346

sirvio.esko@gmail.com

Toiminta-alueiden väliraja: Rehja - Kajaaninjoki - Paltajärvi


JÄLKIHAVAINTOJA:

 

 

SUKSISAUVAN PITUUS ON 160 CM, SOMMAN HALKAISIJA ON 16 CM